Gorzowskie Stowarzyszenie Amazonek OPP aktywnie uczestniczy we wszelkich inicjatywach mających na celu uświadomienie społeczeństwu zagrożenie chorobami nowotworowymi i znaczenie ich wczesnego wykrywania. Stowarzyszenie działa również na rzecz integracji środowiska kobiet po przebytej chorobie nowotworowej piersi poprzez cotygodniowe spotkania w naszej siedzibie. Tematy spotkań są różnorodne, poruszają istotne problemy i zagadnienia dotyczące życia kobiet po przebytej chorobie nowotworowej.

Zapraszamy lekarzy onkologów, dietetyków, przedstawicieli firm farmaceutycznych, firm produkujących protezy piersi i gorsety.

Organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi jak również imprezy muzyczne. Wspólnie chodzimy do teatru, bawimy się na piknikach, jeździmy na wycieczki turystyczno-krajoznawcze, uczestniczymy w Ogólnopolskiich Spartakiadach Amazonek oraz turnusach rehabilitacyjnych.

Operacja raka piersi jest dużym przeżyciem dla każdej kobiety. Mają one problemy z akceptacją siebie, swojego wyglądu, odnalezieniem się w rodzinie i środowisku a także towarzyszy im lęk przed dalszym leczeniem (chemio - i radioterapią) oraz ewentualnymi przerzutami lub wznową choroby.

Staramy się pomagać kobietom poprzez spotkania ochotniczek w szpitalu i w klubie, niosąc profesjonalną pomoc psychologa - terapeuty (przeszkolonego przez Federację Stowarzyszeń Amazonki OPP) działającego w Stowarzyszeniu. Jedną z form pomocy jest terapia grupowa, gdzie można poznać sposoby radzenia sobie ze stresem i pokonywania trudności związanych z chorobą. Istnieje też możliwość skorzystania z indywidualnej psychoterapii.

Aby zapobiec wystąpieniu ewentualnych komplikacji po leczeniu raka piersi, operacji, takich jak przykurcz ręki po stronie operowanej lub jej obrzęk, pacjentka powinna jak najszybciejpodjąć rehabilitację fizyczną.

Dzięki współpracy z firmą SC Johnson, wsparciu finansowym, Gorzowskie Stowarzyszenie Amazonek OPP realizuje projekt, m.in. wsparcia psychoterapeutycznego, drenażu limfatycznego strony operowanej, gimnastykę rehabilitacyjną dla Amazonek. Celem jest poprawienie sprawności psychofizycznej, a także poprawienie i utrzymane kondycji kobiet po leczeniu raka piersi."

W Poznaniu od 25 do 28 czerwca na Malcie, odbyła się XXIV Ogólnopolska Spartakiada Amazonek, zorganizowana przez Federację Stowarzyszeń. Udział wzięły: od lewej Danusia, Marysia i Mirka. Zawody wysiłkowe na ergometrze. Danusia. Spartakiada to zawody zręcznościowe, wyczynowe, rzut piłeczką do celu z różnych odległości, rzut do kosza, rzut lotkami, pływanie-zawody na łodziach smoczych, marsze z kijami... itd.
Szanowni Państwo, wiele razy zapraszane jesteśmy na różnego rodzaju marsze. Ten na którym byłyśmy ostatnio to drugi marsz Różowej Wstążki zorganizowany w Strzelcach Krajeńskich, przez Amazonki. Dodatkowo odbyła się, nauka samobadania piersi, pomiar ciśnienia, cukru, gry, zabawy i małe zawody. Udział wzięły Wiesia i Ania. 
Jak co roku, wyczynowo wspinają się po górach Jola i Bożena. Federacja Stowarzyszeń Amazonek pisze programy na trekkingi dla zaawansowanych, dla początkujących, na dekupage, florystykę itd. Współfinasowane jest to z PFON.
W tym roku spotkanie integracyjne odbyło się w Świnoujściu, w Domu Admirał. Współfinansowane z GCPR i częściowo wpłat własnych a także Klubu. Panie korzystały ze spacerów po plaży, integracji na świeżym powietrzu. Zorganizowana została wycieczka do Niemiec do miasta truskawkowego. Można było zrobić zakupy tzn. wyroby z truskawek a także spróbować.
Nasze zaproszenie przyjął dr B. Delijewski, onkolog. Wykład był na temat profilaktyki i badania i leczenia raka piersi.
Bardzo ważną rzeczą jest samobadanie! Panie, które przeszły raka piersi czy są w toku leczenia powinny korzystać z porad onkologa aby zapobiec dalszemu rozwojowi choroby. I być pod kontrolą. 
Kilka razy w roku odbywały się spotkania z panią Ewą, która uczyła nas metody dekupage, np. robienie ozdób choinkowych. Panie chętnie uczestniczyły w zajęciach.
Nasze zaproszenie przyjęła Firma "Dr Sawlewicz" z Gdańska, która dla Amazonek naszych i z Klubu z Strzelec Krajeńskich, robiła pomiary rąk dla pań z obrzękiem limfatycznym, aby mogły zakupić rękawy przeciwobrzękowe. Pani Ania i Karolina najpierw przeprowadzały masaż w specjalnym rękawie...a póżniej pomiar. Obrzęk limfatyczny jest uciążliwy i niebezpieczny dla zdrowia, stąd też należy zadbać o to nasze zdrowie...! Współpraca trwa nadal...!
Organizujemy spotkania z firmami które informują nas o kosmetykach i witaminach potrzebnych dla naszego zdrowia. Spotkania prowadzone są za darmo. Prowadzi je raz w miesiącu Aleksandra Wajda z Firmy Forewer.
Współpracujemy z innymi Stowarzyszeniami o podobnym profilu.
Z okazji 20-lecia spotkanie w Nowej Soli oraz na 10-leciu w Strzelcach Krajeńskich.
Zainteresowanie Profilaktyką raka piersi jest także w szkołach ponadgimnazjalnych. Chętnie bierzemy udział. To tylko jedno z wielu spotkań...
Dzięki dotacji i współpracy z Firmą SCJohnson możemy nadal prowadzić zajęcia z fizjoterpii. Prowadzi mgr Szymon Marczyk.
Dzięki współpracy z Amazonkami z różnych Klubów w województwie lubuskim, uczestniczymy w szkoleniach, obchodach rocznicowych, tak jak na fotografii. X lecie powstania Amazonek z Drezdenka.
Na zaproszenie  Urzędu Miasta dotyczące profilaktyki raka piersi odbyło się spotkanie w Bibliotece Publicznej im. J. Herberta. Były Amazonki, Panie z Sanepidu, pielęgniarki, ratownicy medyczni, Panie i Panowie ze Straży Pożarnej. Profilaktyka jest najważniejsza w życiu każdego z nas. Zainteresowanie było bardzo duże, udzielano wiele porad.
Biała Sobota w Lipkach Wielkich. Profilaktyka raka piersi.
Rak piersi a wsparcie psychologa. Dzięki współpracy z Firmą SCJohnson mogłyśmy zrealizować nasze cele. Praca z psychologiem Maciejem Mizera dała nam większą wiarę w siebie, nauczyła nas jak pracować nad asertywnością a także pozwoliła nam spojrzeć na siebie inaczej, pozytywniej.
Za udzielanie wsparcia i porad na temat profilaktyki raka piersi otrzymałyśmy wiele podziękowań: oto kilka z nich.
Jak co roku organizowane są przez Federację Stowarzyszeń wyjazdy na zajęcia z florystyki, dekupage. Zainteresowanie jest ogromne. Pojechały: Małgosia i Grażyna, oraz w późniejszym czasie Marysia i Danusia.
Jak co roku na wielkie, długie marsze w góry wybierają się od nas dwie Amazonki Bożena I Jola. Organizatorem jest Federacja Stowarzyszeń z Poznania.
Nasze koleżanki na profilaktyce raka piersi w Baczynie. Przy muzyce i występie Baczyńskich Szarlotek udzielały porad a także świetnie się bawiły.
Panie z naszego Stowarzyszenia (kilka kobiet) pojechały na zaproszenie pani Marszałek na Kongres Kobiet do Zielonej Góry. 
Na zakończenie współpracy z psychologiem Maciejem Mizera a także z dietetykiem z Firmy Forewer Aleksandrą Wajda, wspólne zdjęcia do albumu.
Odbył się wspólny wyjazd z Amazonkami ze Strzelec Krajeńskich (organizator) na Ogólnopolską Pielgrzymkę Amazonek w Częstochowie. Udział wzięły także Amazonki z Niemiec, Czech, Ukrainy, Litwy.